PODZIEL SIĘ

Japoński producent chce tchnąć nieco sportowego ducha do swoich najnowszych aut.

W Tokio pokazana została specjalna wersja Mazdy CX-3, która prezentuje kierunek w jakim zmierza producent. Póki co Mazda zapewnia, że jest to zapowiedź dodatkowych, sportowych akcesoriów, ale kto wie, czy nie pójdzie w ślady chociażby Volkswagena tworząc coś na wzór modelu GTI.

Planujemy sportowe wersje CX-3 oraz Mazdy 2 oraz zastanawiamy się nad dwoma innymi modelami w takiej formie. CX-3 otrzymało nowe spojlery, progi, zderzaki oraz kilka innych sportowych elementów i wstawek – twierdzi jedna z osób pracująca w Maździe, która wypowiedziała się dla serwisu Auto Express.

Niestety informator nie chciał zdradzić, czy oprócz nowych elementów z zewnątrz, tego rodzaju auta dostaną też mocniejsze jednostki silnikowe oraz sportowe zawieszenie. Wiemy tylko, że pod maską zagoszczą benzynowe motory i tym samym nie będzie w tych projektach miejsca dla diesli.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMcLaren P1 GTR zostanie pokazany w Genewie
Następny artykułFord chce zwiększyć produkcję w Niemczech, ale…
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Dorkus

    Ciekawe. CX-3 nawet w podstawowej wersji prezentowała się niezwykle dynamicznie i stylowo.