PODZIEL SIĘ

Do sieci przedostały się fotki modelu Kia KX3.

Kia nie planowała dzisiaj pokazać tych zdjęć, ale jak widać dziennikarze niektórych serwisów, w tym przypadku Xcar.com.cn, uprzedzili producenta. Zresztą to już druga taka sytuacja w przypadku tego modelu. Po raz pierwszy zdjęcia wspomnianego auta bez kamuflażu wyciekły do sieci ponad trzy tygodnie temu.

Jak widać auto ma kilka charakterystycznych cech dla wszystkich modeli Kii jak chociażby grill czy przednie światła. Jednak nie da się ukryć, że przypomina nieco samochody innych producentów, trochę w nim Juke’a, trochę Cactusa. Ale ogólnie nie można odebrać modelowi KX3 własnego charakteru.

Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch silników benzynowych. Pierwszy to motor o pojemności 1,6 litra i mocy 123 KM, drugi ma taką samą pojemność, ale dodatkowo dostał turbodoładowanie, dzięki czemu generuje 200 KM. Ponadto w mocniejszej odmianie znajdziemy 7-biegową skrzynię DCT.

Kia KX3 w tej chwili jest przewidziana do sprzedaży jedynie na rynek chiński, ale kto wie, czy po udanym debiucie w tamtym regionie, nie trafi do nas. Całość konstrukcji bazuje na modelu Hyundai ix25.

[minigallery ids=”10166″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes AMG planuje sportową hybrydę?
Następny artykułHyundai Veloster przeszedł facelifting
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Na pewno różni się od innych modeli Kia, prezentuje się całkiem dobrze