PODZIEL SIĘ

Francuski producent właśnie zapowiedział nowego crossovera.

Renault Kadjar ma bazować na Nissanie Qashqai, co po raz kolejny potwierdza zacieśnienie współpracy między wymienionymi producentami. Kadjar będzie z kolei pierwszym kompaktowym crossoverem w gamie Renault. Wielkością przewyższać ma Captura, ale z kolei ustąpi Koleosowi. Pozycjonowany jest więc pomiędzy dwoma wspomnianymi modelami.

W tej chwili poznaliśmy jedynie nazwę auta. Renault obiecuje, że wygląd Kadjara zostanie ujawniony już 2 lutego. Jak twierdzi producent, nazwa wzięła się od połączenia słów quad oraz zwrotny i zwinny (KAD oraz JAR). Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się już niebawem.

W niektórych mediach mówi się również o tym, że Renault Kadjar ma mieć napęd na cztery koła. To z pewnością byłaby ciekawa opcja.

Pytanie tylko, czy ogólnie na premierę tego auta nie jest za późno? Qashqai na którym ma bazować Kadjar, jest już od wielu lat na rynku. Chcąc zapełnić niszę i poszerzyć gamę modelową, Renault mogło zabrać się za takie auto dużo wcześniej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPeugeot RCZ R Bimota – szybszy niż kiedykolwiek
Następny artykułWielki Stig jedzie do Warszawy
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.