PODZIEL SIĘ

Auto będzie lżejsze od obecnego modelu i ma powstać również w odmianie coupe. 

Podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Volkswagen pokaże następcę swojego kompaktowego SUV-a, na którym widać już pierwsze oznaki starości.

Obecnie firma testuje tzw. muły, czyli nowe modele ze starym nadwoziem, więc nie można jeszcze ocenić stylizacji nadwozia wersji 2016. Zdaniem przedstawicieli koncernu, nowy Volkswagen Tiguan będzie wyglądał fenomenalnie, jednakże aby to ocenić musimy jeszcze poczekać. W sprzedaży znajdą się trzy warianty – standardowy, z przedłużonym rozstawem osi oraz typu coupe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że niemiecki SUV powstanie w oparciu o platformę MQB i będzie lżejszy od poprzednika. W gamie jednostek napędowych znajdą się natomiast konstrukcje oferowane obecnie w nowym Golfie.

Volkswagen Tiguan pierwszej generacji zadebiutował jesienią 2007. Kompaktowy SUV odniósł światowy sukces ze względu na właściwości techniczne i wysoką wydajność, trafiając jednocześnie w gusta klientów pod kątem stylizacji nadwozia. Również w Polsce model ten jest jednym z najlepiej sprzedających się aut marki Volkswagen, obok Golfa i Passata.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/01/Volkswagen-Tiguan-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/01/Volkswagen-Tiguan-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Volkswagen Tiguan” align=”center” prettyphoto=”true”]

Źródło: Worldcarfans, Mototarget, Motoday