PODZIEL SIĘ

Oto efekt mariażu francuskiego producenta z japońskim Nissanem.

Renault pochwaliło się pierwszymi oficjalnymi zdjęciami modelu Kadjar. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze informacje o tym, że Kadjar będzie autem, które gabarytowo ma znaleźć się pomiędzy Capturem, a Koleosem. Zbudowany jest na płycie podłogowej CMF, czyli tej samej co najnowszy model Nissana Qashqai. Jak widać współpraca miedzy dwoma koncernami układa się w najlepsze.

Europejskie egzemplarze modelu Renault Kadjar mają być produkowane w hiszpańskim mieście Palencia. To jednak nie wszystko. Kadjar będzie pierwszym modelem Renault, który wyprodukowany zostanie w Chinach. Te egzemplarze mają trafić wyłącznie na rynek chiński. Jak podkreśla producent, Chiny są od teraz nowym rynkiem, który Renault chce mocno eksploatować i podobnie jak konkurencyjne marki widzi w nim spory potencjał.

Renault Kadjar z wyglądu przypomina nieco najnowsze Clio, ale jest od niego wyraźnie większe. Stylistyką wpisuje się więc w najnowsze trendy francuskiego producenta. Auto ma 4,45 metra długości i 1,84 metra szerokości.

Co więcej, Kadjar będzie oferowany jako auto z napędem na jedną oś lub obie. Wszystko zależy od tego, jakiego wyboru dokona klient. Ponadto Renault chwali się, że jego wyposażenie ma przywodzić na myśl auta z wyższej klasy, znajdą się więc reflektory LED, czy system multimedialny R-Link 2.

Więcej na temat auta dowiemy się w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Renault Kadjar – zdjęcia:

[minigallery ids=”10425″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNissany do serwisów. Wykryto poważną wadę
Następny artykułFord Focus RS – wyciekły pierwsze fotki
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.