PODZIEL SIĘ

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie, Subaru zaprezentuje model Outback oraz Levorg.

Nowe Subaru Outback to już piąta generacja tego modelu. Jest dłuższa od dotychczasowej o 25 mm. Pojemność bagażnika wzrosła z 490 do 512 litrów. Pod maskę trafią prawdopodobnie dwa silniki typu bokser. Pierwszy z nich to odmiana benzynowa 2,5i generująca 175 KM o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 235 Nm. Drugi to jednostka wysokoprężna 2,0D o mocy 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 350 Nm. Diesel oferowany będzie z manualną lub bezstopniową skrzynią biegów, a benzyniak tylko z automatyczną przekładnią CVT.

Outback cechuje się również większym prześwitem oraz nowym wnętrzem, gdzie teraz znajdziemy m.in. dotykowy ekran. Seryjnie auto ma być wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, kamerę cofania, 17-calowe felgi aluminiowe, kontrolę trakcji, napęd Symmetrical AWD, czujnik deszczu i radioodtwarzacz CD z 6 głośnikami i możliwością obsługi urządzeń zewnętrznych za pośrednictwem portu USB oraz systemu Bluetooth. Na liście wyposażenia dodatkowego pojawiły się m.in. reflektory wykonane w technologii LED.

Ceny tego modelu na razie podawane są wyłącznie w euro. Podstawowa odmiana z dwulitrowym silnikiem diesla kosztuje 34 400 euro, czyli mniej więcej 143 tysiące złotych.

Niespodzianką tego salonu może być Subaru Levorg. Producent podaje, że jest to kombi bazujące na sportowym modelu impreza. Podobieństwo widać szczególnie w pierwszej części nadwozia. Auto zadebiutowało już wcześniej w Japonii. Na tamtym rynku jest ono dostępne z dwoma silnikami: 1,6 DIT o mocy 170 KM oraz 2,0 DIT o mocy 300 KM. Napęd kierowany jest na wszystkie koła.

Zobacz, jak się prezentuje nowy Subaru Levorg

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Subaru-Levorg-1.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Subaru-Levorg-1.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Subaru Levorg” align=”center” prettyphoto=”true”]
[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Subaru-Levorg-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Subaru-Levorg-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Subaru Levorg” align=”center” prettyphoto=”true”]