PODZIEL SIĘ

Czy niemiecki producent będzie w stanie zmierzyć się z nową rzeczywistością?

Borgward to mało znana, niemiecka marka samochód, które powstawały w latach 1929-62. Firma zajmowała się produkcją przede wszystkim małych aut, ale także posiadała w ofercie ciężarówki oraz samoloty. Niestety ze względu na kiepską jakość i sporą awaryjność konstrukcji, sprzedaż Borgwardów była niewielka, przez co firma nie wytrzymała naporu lepszej konkurencji. W 1961 roku firma musiała ogłosić bankructwo. Chociaż linie produkcyjne niektórych modeli, jak małego miejskiego autka Isabell i P100 zostały sprzedane do Meksyku, gdzie w latach 1967-1970 były produkowane w niewielkich ilościach.

Dziś dowiadujemy się, że marka Borgward planuje powrót na rynek. Wszystko za sprawą wnuka założyciela Carla Borgwarda, czyli Christiana Borgwarda. Christian Borgward oznajmił, że już podczas Salonu Samochodowego w Genewie, dowiemy się więcej informacji o powrocie firmy. Czy po ponad 50 latach uda się wskrzesić markę?

Zobaczcie poniższy filmik, który został nakręcony specjalnie na odrodzenie marki Borgward.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZobacz, jak wygląda nowy Nissan Maxima
Następny artykułAudi TT Roadster już w polskiej ofercie. Znamy cenę wersji podstawowej
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.