PODZIEL SIĘ

Jest to piąte najdroższe auto sprzedane na aukcji.

Mowa o Ferrari 250 SWB California Spyder z 1961 roku, które niedawno odnaleziono w stodole we Francji. Dokładana cena, za jaką sprzedano to klasyczne Ferrari na aukcji Artcurial’s Retromobile to 18,6 mln dolarów, czyli niespełna 68 mln złotych. Daje mu to piąte miejsce w światowym rankingu najdroższych samochodów sprzedanych na aukcji.

To jeden z najrzadszych i najbardziej poszukiwanych modeli Ferrari. Wyprodukowano ich jedynie 37 sztuk. Dodatkowo wartość tego egzemplarza podnosi fakt, że należało ono do aktorów Gerarda Blaina i Alaina Delon.

Pod maksą Ferrari 250 SWB California Spyder znajduje się silnik V12 o pojemności trzech litrów i mocy 280 KM. Auto posiada niezależne zawieszenie przednie, czterobiegową skrzynię biegów oraz hydrauliczne hamulce.

Auto odnaleziono po 40 latach. Wchodziło w skład kolekcji pojazdów należącej niegdyś do francuskiego potentata transportowego Rogera Baillona. W tym wielkim znalezisku odkryto jeszcze trzy inne modele Ferrari, Maserati, Porsche, a także pochodzące z przed II wojny światowej Bugatti 57Ventoux.

Oto film prezentujący znalezioną kolekcję

[youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=lxA5kqDwmzQ” width=”590″ height=”315″]

  • 18 mln dolarów… noo to musiał być prawdziwy fan motoryzacji 🙂