PODZIEL SIĘ

Widać stylistyczne nawiązania do nowego Forda Focusa RS.

Jeszcze niewiele wiemy na temat nowej mocniejszej odmiany Fiesty, a już w mediach roi się od przypuszczeń. Zaczęło się od informacji, w której kilka tygodni temu Ford Performance, odpowiedzialny za sportowe odmiany Fordów przyznał, że do 2020 roku chce zbudować 12 modeli. Serie tą rozpocznie opisywany już przez nas Ford Focus RS, a zaraz po nim ma się pojawić Ford Focus ST wyposażony w 185-konny silnik wysokoprężny z nową dwusprzęgłową skrzynią Powershift. Aktualnie pojawiły się również informacje o nowym mniejszym modelu, czyli Ford Fiesta RS.

Tyrone Johnson, szef Ford Performance powiedział, że firma nie wyklucza zbudowania takiej odmiany miejskiego auta. Wprawdzie żadnych konkretnych informacji nie podano, ale niezależni styliści już zabrali się za tworzenie wizualizacji, jak nowe auto mogłoby wyglądać.

Jak widać na zdjęciach opublikowanych na stronie xtomi.blogspot.com, przedni grill nawiązuje do nowego Focusa RS. Nie zabrakło również charakterystycznego niebieskiego koloru i dużego tylnego dyfuzora oraz spojlera. Pod maskę mógłby trafić silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra i mocy 230 KM. W tej chwili najmocniejszą odmianą Fiesty jest wersja ST dysponująca mocą 182 KM.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Ford-Fiesta-RS-wizualizacja-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Ford-Fiesta-RS-wizualizacja-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Ford Fiesta RS – wizualizacja” align=”center” prettyphoto=”true”]