PODZIEL SIĘ

Zobacz, w którym modelu, Audi pierwszy raz zastosowało ten rodzaj oświetlenia.

Audi opublikowało zdjęcie nowego modelu R8. Tak naprawdę ujawnia ono niewiele. Widzimy na nim reflektor oraz kawałek zderzaka. Jest to jednak o tyle ważne, gdyż widać na nim nowy rodzaj oświetlenia. Wraz z nowym Audi R8 pojawią się reflektory diodowe wyposażone w moduł laserowych świateł drogowych.

Nowy sportowe auto będzie opcjonalnie wyposażone w światła laserowe. Zapewne będzie trzeba za nie słono dopłacić. Audi chwali się jednak, że w R8 będą one dawały 2-razy więcej światła w stosunku do ich odpowiedników wykonanych w technologii LED, co przełoży się również na dwukrotnie większy zasięg.

Każdy reflektor zawiera moduł laserowy, w którego skład wchodzą cztery wysokiej mocy diody laserowe. Cztery intensywnie niebieskie promienie światła laserowego generowane przez diody, kumulowane są w module w jedną wiązkę. Na koniec, fosforowy konwerter przemienia światło niebieskie w światło białe. Znakiem rozpoznawczym reflektorów laserowych jest niebieska sygnatura świetlna.

Laserowy moduł świateł drogowych pierwszy raz pojawił się latem 2014 w Audi R8 LMX, limitowanej edycji poprzedniej generacji R8. Jeszcze wcześniej użyto go w samochodzie wykorzystywanym do wyścigów. W światła laserowe wypsarzone było Audi R18 e-tron quattro, podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans. 

Tak wygląda obecna generacja Audi R8 w limitowanej edycji LMX z oświetleniem laserowym

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Audi-R8-LMX.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/02/Audi-R8-LMX.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Audi R8 LMX” align=”center” prettyphoto=”true”]