PODZIEL SIĘ

Niespotykana ilość miejsca we wnętrzu, duży wybór silników oraz adaptacyjne zawieszenie. Oto cechy nowej limuzyny z Czech.

Pochodzący z Czech producent samochodów opublikował zdjęcia kolejnej generacji swojego flagowego auta. Stylistycznie widać, że samochód z każdą kolejną odsłoną upodabnia się do aut nie tylko z klasy średniej, ale i wyższej. Tylna część nadwozia najnowszej generacji przypomina nieco poprzednie wcielenie Audi A6 po liftingu. Podobieństwa można również dostrzec do obecnie produkowanego koreańskiego auta Kia Optima.

Nowy model bazuje oczywiście, zgodnie z tradycją, na Volkswagenie Passacie. Zbudowano go na nowej platformie MQB. Nowa Skoda Superb ma długość 4,86 m (o 3 cm więcej w stosunku do drugiej generacji). O 5 cm wzrósł również rozstaw osi.

Już wnętrze drugiej generacji tego modelu Skody uchodzi za bardzo przestronne, a w nowym modelu pod tym względem ma być jeszcze lepiej. Bagażnik pomieści aż 625 litrów, co jest wynikiem bardzo rzadko spotykanym nawet w tym segmencie.

Jak przystało na samochody z grupy Volkswagena, dostępna będzie bogata paleta silników. Wersje benzynowe będą miały pojemność od 1,4 do 2 litrów. Z kolei diesle od 1,6 do 2 litrów. Najmocniejsza odmiana będzie miała jednostkę TSI o mocy 280 KM. Z ciekawostek, nowy Superb ma pierwszy raz w historii otrzymać adaptacyjne zawieszenie.

Wersja kombi zostanie prawdopodobnie zaprezentowana we wrześniu tego roku.[minigallery ids=”10761″ prettyphoto=”true”]