PODZIEL SIĘ

To już koniec produkcji tego wyjątkowego auta.

Bugatti już wcześniej zapowiadało, że kończy produkcję modelu Veyron. Auto było na rynku od 2005 roku. Właśnie do jednego z klientów na Bliskim Wschodzie, trafił model z numerem 450. Dokładnie tyle udało się sprzedać Veyronów (300 w wersji coupe i 150 roadsterów). Ostatni model zyskał nazwę La Finale i będzie go można zobaczyć na Salonie Samochodowym w Genewie. Obok niego stanie Veyron z numerem 1.

Dla przypomnienia dodamy, że Bugatti Veyron to jeden z najszybszych samochodów produkowanych seryjnie na świecie. Ma ośmiolitrowy silnik 16-zaworowy, który w podstawowej wersji generuje 1001 KM. Były jednak produkowane też odmiany mocniejsze z mocą ponad 1200 KM. Auto rozpędza się do pierwszych 100 km/h w 2,5 sekundy, co jest niesamowitym wynikiem.

Więcej na temat tego auta możecie znaleźć w jednym z naszych dużych materiałów, który w całości poświęcony jest modelowi Bugatti Veyron.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasz stare Porsche? Tak marka zadba o Ciebie
Następny artykułRange Rover Evoque po delikatnym retuszu
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.