PODZIEL SIĘ

Pojemność 7 litrów i przynajmniej 800 KM. Tak zapowiada się nowa sportowa maszyna od Astona.

Aston Martin Vulcan zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie, ale już dziś możemy podziwiać go na właśnie opublikowanych zdjęciach. Dowiedzieliśmy się też trochę informacji o specyfikacji auta.

Pod maską zagości 7-litrowy silnik V12 o mocy minimum 800 KM. Dokładnych danych w tej kwestii producent jeszcze nie podaje. Wiemy jednak, że całe auto zostało zbudowane z włókna węglowego, co z pewnością przyczyni się do obniżenia masy i lepszego prowadzenia.

Powstać ma tylko 24 egzemplarze, zatem niewielu będzie mogło poszczyć się nim w swojej kolekcji. Auto jest też przeznaczone dla entuzjastów przede wszystkim jazdy po torze. Co ciekawe, wraz z autem posiadacze Astona Martina Vulcan, będą mogli wziąć udział w szkoleniu, które poprowadzi Darren Turner, brytyjski kierowca wyścigowy i zarazem były kierowca fabryczny McLarena.

[minigallery ids=”10877″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSonda lambda – zasada działania i najczęstsze problemy
Następny artykułNowe Mitsubishi Pajero dla Straży Granicznej
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • nooo fakt to prawdziwy potwór! ciekawe kto się zdecyduje na taki zakup, ale skoro tylko 24 sztuki to sie szybko pewnie rozejdzie 😉