PODZIEL SIĘ

Maksymalna pojemność bagażowa wynosi niespełna 2000 litrów.

Nowy Volkswagen Touran nie zaskakuje stylistyką. W stosunku do poprzedniej generacji tego rodzinnego auta, która zadebiutowała w 2010 roku, niewiele się różni. Przedni pas jest bardzo podobny do tego zastosowanego w nowym Passacie.

Auto powstało na platformie MQB. Łącznie Touran mierzy 4,53 metra, czyli jest 13 cm dłuży od poprzednika. Zwiększył się również rozstaw osi o 11,3 cm. Volkswagen Touran może na swój pokład zabrać aż siedem osób. Siedzenia ułożono w trzech rzędach. Niestety w takiej konfiguracji dysponujemy mikroskopijnym bagażnikiem o pojemności 48 litrów. Przy dwóch rzędach siedzeń bagażnik ma 1040 litrów pojemności (mierzone po sufit). Jeżeli natomiast pozostawimy tylko przednie fotele, wówczas przestrzeń bagażowa osiągnie niebagatelny poziom 1980 litrów.

Do napędu auta może posłużyć jeden z trzech silników benzynowych 1,2 TSI i mocy 110 KM, 1,4 TSI o mocy 150 KM, 1,8 TSI o mocy 180 km. Do wyboru są również trzy diesle. Najsłabszy 1,6 TDI dysponuje mocą 110 KM, a pozostałe dwa o pojemności 2 litrów mają moc 150 i 190 KM. Seryjnie na pokładzie Tourana montowany jest system Start-Stop oraz system odzyskiwania energii.[minigallery ids=”10886″ prettyphoto=”true”]

Nowościami w Touranie jest elektryczne otwieranie i zamykanie pokrywy bagażnika, funkcja Easy Open umożliwiająca automatyczne uniesienie pokrywy bagażnika po wykonaniu określonego ruchu stopą, wybór profilu jazdy oraz wydajne reflektory w technologii LED.

Wśród systemów bezpieczeństwa znajdziemy: system automatycznego hamowania po kolizji, tempomat z automatyczną regulacją odległości od poprzedzającego pojazdu (ACC), asystent jazdy w korku, system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, aktywny system ochrony pasażerów, system Side Assist z funkcją ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z boku oraz system Trailer Assist, ułatwiający manewrowanie autem z przyczepą.

Nowy Volkswagen Touran zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie, natomiast pierwsze egzemplarze wjadą do salonów sprzedaży we wrześniu.