PODZIEL SIĘ

Czterodrzwiowe coupe otwiera nową erę w stylistyce Volkswagena?

Niemiecki koncern chce tworzyć bardziej odważne stylistycznie auta? Na to wychodzi, a pierwszym zwiastunem zmian jest Sport Coupe Concept GTE. – To kolejny kamień milowy ekspresyjnej stylistyki. Jedyny w swoim rodzaju, zaprojektowany od nowa od pierwszego do ostatniego pociągnięcia ołówkiem. To kompas naszej stylistyki. Przy pomocy tego studyjnego auta Volkswagen prezentuje nie tylko nowy design konkretnego modelu, lecz zapowiada nową erę w stylistyce – podkreśla Klaus Bischoff, główny stylista marki Volkswagen.

Równie przyszłościowe jak nadwozie Sport Coupe Concept GTE jest jego wnętrze. Ascetyczna stylistyka, świetna ergonomia i nowe interaktywne urządzenia pozwalające na komunikowanie się człowieka z pojazdem – m.in. wykorzystanie danych biometrycznych kierowcy i nowy ekran Active Info z trójwymiarowym obrazem.

Ponadto dowiadujemy się, że omawiany model koncepcyjny będzie pojazdem hybrydowym. Ma zespół napędowy o mocy 279 kW/380 KM, który zapewnia mu osiągi takie, jakie mają auta typu Gran Turismo, a jednocześnie – dzięki dwóm silnikom elektrycznym i ładowanemu także z zewnątrz akumulatorowi – może poruszać się nie emitując żadnych szkodliwych substancji. Średnie zużycie paliwa (w trybie mieszanym) auta rozwijającego 250 km/h wynosi 2,0 l/100 km. Ciekawe, czy w praktyce również Volkswagenowi uda się osiągnąć taki wynik?

[minigallery ids=”11009″ prettyphoto=”true”]