PODZIEL SIĘ

Brytyjski roadster otrzymał m.in. nowe zawieszenie. To klasyczne auto w nowoczesnym wydaniu.

Niewielka brytyjska marka Morgan, opublikowała właśnie zdjęcia swojego najnowszego roadstera. Słowo nowy może być tutaj niewielkim przekłamaniem, gdyż jest to kolejna unowocześniona wersja produkowanego od 15 lat modelu Morgan Aero 8. Przez ten czas niby stylistycznie niewiele się zmieniło, ale karoseria nabrała więcej lekkości.

Z przodu nadal montowane są reflektory Mini, natomiast te z tyłu zapożyczono światła z Lancii Thesis. Największą nowością odświeżonego modelu jest zastosowanie z tyłu zawieszenia wielowahaczowego, co znacząco poprawi trakcję auta.

Morgan Aero 8 pod maską ma ten sam silniki, co wcześniej. Napędza go jednostka V8 z BMW o pojemności 4,8 litra i oznaczeniu N62. Pierwszy raz pojawiła się ona w samochodach brytyjskiej marki w 2008 roku. Rozwija moc 367 KM, a jej moment obrotowy to 490 Nm. Dzięki temu auto rozpędza się do setki w 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 273 km/h. Do wyboru jest manualna lub automatyczna skrzynia biegów.

Nowy Morgan Aero 8 – GALERIA
[minigallery ids=”11028″ prettyphoto=”true”]

W środku króluje drewno oraz skóra. Nowoczesność konstrukcji potwierdza również wyposażenie, na którego liście znajdziemy m.in. system ASB, EBD, tempomat, czy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Auto ma wykonany z tkaniny składany dach. W opcji znajduje się również zdejmowany hardtop, który w razie potrzeby pozwoli użytkować Morgana w zimie.

Jak przystało na Morgana, nie jest to auto masowe. Producent twierdzi, że powstanie nie więcej niż 300 sztuk tego modelu. Auto trafi do sprzedaży pod koniec roku. W kwietniu z oferty Morgana znikną Aero SuperSports i Coupe.[youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=qZvkdmzxvNo” width=”590″ height=”315″]