PODZIEL SIĘ

Najważniejsza premiera Volvo podczas targów w Genewie.

Nowa wersja Volvo XC90 to flagowy produkt tego producenta. Nie mogło więc zabraknąć go na pokazie w Genewie. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wymienionego modelu. Volvo XC90 pokazane zostało w trzech wersjach: luksusowej Inscription, inspirowanej sportem R-Design oraz popularnej Momentum, z opcjonalnymi pakietami stylizacyjnymi Rugged oraz Urban Luxury. To jednak nie wszystko, co przygotowało Volvo na targi w Genewie.

Volvo S60 Cross Country

Kolejną nowością jest wprowadzenie auta reprezentującego nowy segment – crossovera na bazie sedana. Prześwit nowego S60 Cross Country wynoszący ponad 20 cm sprawia, że samochód powinien radzić sobie w terenie lepiej niż niejeden klasyczny SUV. Auto jest obecnie dostępne w sprzedaży na terenie USA, w tym roku dołączy także do europejskiej oferty Volvo. Samochód będzie oferowany z napędem na cztery koła, zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej.

Volvo V60 D5 Twin Engine Special Edition

Volvo zapewnia też, że nowy silnik montowany w Volvo V60 D5 Twin Engine będzie jednym z najnowocześniejszych rozwiązań hybrydowych dostępnych na rynku. Dostarczająca 163 KM jednostka wysokoprężna, w połączeniu z kolejnymi 68 KM napędu elektrycznego z baterii litowo-jonowych o łącznej pojemności 11.2 kWh to sprawdzone rozwiązanie oparte na doświadczeniach Volvo znanych z konfiguracji V60 D6 Twin Engine. W trybie Power angażującym pełną moc obu napędów przyspieszenie do 100 km/h wyniesie 6,9 s.

Podczas genewskiego salonu marka Volvo zaprezentowała także kolejne silniki z rodziny Drive-E oraz najnowszą wersję systemu Volvo On Call wraz z nowym interfejsem graficznym, wsparciem dla smartwatchów takich jak Android Wear, Apple Watch oraz Ipadów, a także wybieraniem głosowym Cortana dla Windows Phone.

[minigallery ids=”11103″ prettyphoto=”true”]

Źródło: Volvo, Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSalon Genewa 2015. Zdjęcia dziewczyn z targów
Następny artykułSprzedaż nowych aut w Polsce. Co kupują klienci indywidualni?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.