PODZIEL SIĘ

Mamy najnowsze dany sprzedaży samochodów w naszym kraju.

IBRM Samar pochwalił się nowymi danymi, które dotyczą sprzedaży aut w Polsce. My przyglądamy się w szczególności tym, które interesują przeciętnego Kowalskiego. Widać, że cały czas wybieramy samochody tanie i małe, przede wszystkim z segmentów B i C.

Prym w najnowszym zestawieniu sprzedaży na luty wiedzie Opel Corsa, którego udało się sprzedać 598 sztuk. Zaraz za nim znalazła się Toyota Yaris z wynikiem jedynie o pięć sztuk mniejszym. Trzecie miejsce przypadło z kolei Skodzie Rapid, której niemiecki koncern sprzedał na naszym rynku 413 sztuk w lutym.

Poniżej przedstawiamy ranking sprzedaży aut w Polsce za luty 2015:

1. Opel Corsa
2. Toyota Yaris
3. Skoda Rapid
4. Volkswagen Golf
5. Skoda Fabia
6. Kia Rio
7. Opel Mokka
8. Toyota Auris
9. Opel Astra
10. Dacia Duster

Samar podaje, że sprzedaż aut dla klientów indywidualnych stanowi niecałe 48 procent wszystkich nowych aut rejestrowanych w naszym kraju. Jak zatem w porównaniu z autami dla Kowalskiego wypadają zakupy firmowe? Tutaj pierwsze miejsce przypadło modelowi Skoda Octavia, drugie zajął Ford Focus, a trzecie Toyota Yaris.

  • Skoda Rapid dosyć wysoko, dla mnie szczerze to zaskoczenie

  • Milusio

    Bliźniacze auris i yaris wysoko,też powinniśmy dostać takie służbowe mało spalają, a mimo to są świetnie przystosowane do jazdy miejskiej. Nie mają bardzo miękkiego zawieszenia co pozwala na bezpieczną jazde po naszych “pięknych drogach”

  • pracuś

    moja firma z tego co mi wiadomo chce kupić yarisy na auta służbowe. mi się toyota nie dostanie, bo jeszcze trochę awansów przede mną, żeby takie mieć, ale może to mnie zmotywuje do lepszej i wydajniejszej pracy;)