PODZIEL SIĘ

Najnowsza wersja Focusa RS będzie najlepszą w historii?

Dla Ford Performance ostatnie miesiące były sporym wyzwaniem. Pokazali między innymi model Mustang GT350R, drugą generację F-150 Raptor oraz najważniejszą premierę Forda, czyli nowe GT. Niedawno amerykański koncern zdradził także szczegóły dotyczące Focusa RS. Jak się okazuje, droga do perfekcji wcale nie była prosta.

Jeśli sądzicie, że nowy Ford Focus RS to tylko nieco bardziej agresywnie wyglądająca wersja modelu ST z nowym systemem napędu na cztery koła, to się mylicie. Focus RS to znacznie więcej. Jak podkreśla jeden z inżynierów Forda – Tyrone Johnson, zarząd ponad 10 razy odsyłał do działu projektowego model RS, ponieważ chciał, aby auto było idealne. Niestety Johnson nie zdradza, co dokładnie zmieniało się w tym czasie i jakich zmian oczekiwała góra. Dodaje jedynie, że chodziło o maksymalne wyciśnięcie potencjału z całego projektu tak, żeby przyszły klient nie czuł, że stracił pieniądze.

Dla przypomnienia dodamy, że auto będzie wyposażone w silnik EcoBoost o pojemności 2.3 litra, który generuje 320 KM oraz 433 Nm. Niestety Ford nadal nie podał daty premiery auta w salonach. Różne źródła przekazują, że być może czas oczekiwania na ten model wydłuży się do przyszłego roku.