PODZIEL SIĘ

Audi celuje wysoko. Chce, aby nowy crossover prześcignął Teslę. Pod każdym względem.

W najnowszym numerze CAR Magazine możemy znaleźć oficjalną zapowiedź nowego modelu Audi. Mowa o Audi Q6 E-tron, czyli w pełni elektrycznym samochodzie, który walczyć będzie o dominację w segmencie crossoverów.

Całość ma powstać na znanej płycie podłogowej MLB. W środku znajdzie się bateria o pojemności 100kWh, czyli więcej niż w modelu R8 E-tron. Dostępne mają być przynajmniej trzy opcje związane z mocą silnika. 300, 400 lub nawet ponad 500 KM. Ta ostatnia to wersja RS.

Nowe Audi Q6 E-tron ma być napędzane na cztery koła, więc powinno też sprawdzić się w terenie.

Audi planuje wypuszczenie tego modelu w 2018 roku, a ceny będą się rozpoczynać od 60 tysięcy funtów. Auto powinno więc bezpośrednio rywalizować z nadchodzącym crossoverem od Tesli, czyli modelem X. Ten ma być dostępny pod koniec tego roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW Z4 doczeka się nowej wersji!
Następny artykułNastępca Renault Laguny jeszcze w tym roku?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.