PODZIEL SIĘ

Lancer znika z rynku zwiastując nową erę u japońskiego producenta.

Na temat wycofania z produkcji Lancera oraz wersji Evolution, wiadomo było od wielu miesięcy. Ostatnie auta o tej nazwie mają zjechać z linii produkcyjnych w tym roku. Dla Mitsubishi oznacza to spore zmiany. Producent zapowiada, że teraz skupi się wyłącznie na tworzeniu SUV-ów.

Przyszłością Mitsubishi będą więc takie modele jak Outlander, Pajero, czy ASX. Ten drugi niebawem ma zadebiutować w nowej wersji jako hybryda (wzorem Outlandera PHEV). Zmiany te podyktowane są kiepską sprzedażą sedanów Mitsubishi, nawet na rynku europejskim. O tym, że może to być dobra decyzja, świadczą chociażby najnowsze wyniki sprzedaży modelu Outlander PHEV, który w tej chwili jest najlepiej sprzedającym się autem tego rodzaju w Wielkiej Brytanii.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNissan Qashqai – modne auto rodzinne. Oto jego wady i zalety
Następny artykułNowy Jaguar XF. Mamy zdjęcia
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.