PODZIEL SIĘ

Japoński producent dopracował układ kierowniczy, zawieszenie oraz zmniejszył masę Outlandera. Ale największe zmiany zaszły w wyglądzie.

Nowa wersja Mitsubishi Outlandera właśnie została pokazana podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku (trwają od 3 do 12 kwietnia). Odświeżony Outlander to pierwszy model od Mitsubishi wykorzystujący nową stylistykę marki, przez co będzie wyznaczać trendy dla przyszłych modeli tego producenta (koncepcja Dynamic Shield). W porównaniu do poprzedniej wersji, od razu widać różnice jeśli popatrzymy na przód auta. Zmieniony grill nadaje Outlanderowi nieco agresywności. Mniej zmian zaszło z tyłu, ale i tak dzięki dodatkowej ozdobnej listwie, będzie można bez problemu odróżnić wersję przed i po face liftingu.

Nowy Mitsubishi Outlander ma mieć lepsze własności drogowe oraz znacznie zredukowany poziom hałasu i drgań. Te pojawiły się wraz ze wzrostem sztywności strukturalnej nadwozia i zawieszenia kół. Ulepszenia konstrukcyjne obejmują przeprojektowane zawieszenie i elektryczny układ wspomagania kierownicy, grubsze szyby tylnych drzwi, solidniejszą izolację akustyczną w całym pojeździe, tłumienie dynamiczne w przednim i tylnym zawieszeniu oraz w tylnym mechanizmie różnicowym, a także lepsze uszczelnienie okien i komory silnika.

Kolejną nowością jest następna generacja bezstopniowej przekładni CVT, dzięki czemu auto ma zyskać na osiągach.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze szczegółów dotyczących ceny auta w Europie, ponieważ obecnie model ten debiutuje w USA.

[minigallery ids=”11287″ prettyphoto=”true”]