PODZIEL SIĘ

Francuski producent nie będzie już więcej produkować Laguny oraz Latitude. Wiemy już, kiedy poznamy całkiem nowe auto w gamie.

Renault Laguna nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród klientów. Wszystko przez nieudaną drugą generację tego auta, która jest jednym z najbardziej awaryjnych aut w swojej klasie. Trzecia generacja okazała się jednak znacznie lepsza pod tym względem, ale mimo tego, nie cieszyła się zainteresowaniem w salonach. Renault doszło do wniosku, że to wina nazwy, która obecnie źle kojarzy się klientom. Z tego względu producent całkowicie rezygnuje z Laguny. Podobny los spotka stosunkowo nową konstrukcję o nazwie Latitude. To auto było bardziej luksusowe od Laguny, ale tutaj klienci również nie dali się skusić.

Po dogłębnych analizach Renault stwierdziło, że powstanie jeden nowy model, który będzie łączyć cechy Laguny oraz Latitude. Będzie więc komfortowo i ekskluzywnie za przystępną cenę. A jak z jakością i bezawaryjnością? Cóż, tutaj Renault będzie musiało naprawdę się postarać, jeśli chce zawalczyć o klientów w segmencie aut klasy średniej.

Renault podało też, że nowe auto zostanie zaprezentowane już 6 lipca tego roku. Będzie klasyczne jeśli chodzi o stylistykę, ale nie zabraknie bogatego wyposażania.