PODZIEL SIĘ

Nowy szef Ferrari prawdopodobnie będzie chciał maksymalnie wykorzystać potencjał znanej marki.

W sieci pojawiły się doniesienia, że Ferrari pracuje nad nowym małym i tanim modelem, który miałby pojawić się w sprzedaży w 2019 roku. Auto konkurowałoby na rynku z McLarenem 570S, Mercedesem AMG GT i Porsche 911 Turbo S. Jednocześnie kosztowałoby mniej niż najtańszy obecnie model Ferrari, czyli California – jego cena nie przekroczyłaby 180 tysięcy dolarów (California kosztuje 190 tysięcy). Nowe baby Ferrari dostałoby silnik V6 twin-turbo, ale jego dokładna specyfikacja nie jest jeszcze znana.

Na temat małego i taniego modelu Ferrari mówi się od lat, ale do tej pory włoski producent nie zdecydował się na jego budowę. Jednak od września zeszłego roku za sterami Ferrari zasiada Sergio Marchionne, który zastąpił na stanowisku prezesa Lucę di Montezemolo. Marchionne znany jest z tego, że lubi eksploatować marki do granic możliwości i o ile poprzedni szef wielokrotnie podkreślał, że nie myśli o budowie baby Ferrari, tak nowy włodarz jest zupełnie odmiennego zdania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW M4 MotoGP Safety Car z wodnym wtryskiem
Następny artykułOpel Adam Rocks – poznaliśmy ceny w Polsce
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.