PODZIEL SIĘ

Ta specjalna wersja Opla Adama może być idealnym rozwiązaniem na zatłoczoną miejską dżunglę.

Ceny modelu Opel Adam Rocks startują w Polsce od 60 200 złotych. Nie jest to mała kwota jak na auto z segmentu A, zwłaszcza że podstawowa wersja tego modelu kosztuje niecałe 44 tysiące złotych. Skąd więc dopłata ponad 16 tysięcy złotych za wersję Rocks?

Opel Adam Rocks jest postawiony wyżej od zwykłej wersji o 15 mm, dzięki czemu łatwiej będzie nim wjechać na krawężnik. Dodatkowo progi, nadkola oraz przedni i tylny zderzak wykonane są z plastiku, które mają zabezpieczyć elementy lakierowane. Ponadto Adam Rocks ma brezentowy dach, który dodaje mu nieco stylowego wyglądu. Autko w takiej wersji jest także bogato wyposażone, aby jazda w mieście była bardziej komfortowa. Na pokładzie znajduje się klimatyzacja, skórzane pokrycie kierownicy, podgrzewane lusterka, tempomat oraz Bluetooth umożliwiający podłączenie telefonu.

Z kolei pod maską Opla Adama Rocks może zagościć wyłącznie silnik o pojemności jednego litra, ale za to w dwóch wersjach, czyli o mocy 90 lub 115 KM. Ten pierwszy motor zadowoli się spalaniem na poziomie 4,5-litra w cyklu mieszanym, a drugi 5,1-litra.

[minigallery ids=”11324″ prettyphoto=”true”]

  • cooler

    Opel tym modelem to bardziej targetuje się chyba na kobiety, przynajmniej jeśli chodzi o design. Generalnie wydaje mi się, że Opel sobie nieźle radzi, bo ja już ładnych parę lat jeżdżę używaną astrą i jestem zadowolony. Trafił mi się oporny na szkody model 😉