PODZIEL SIĘ

DEKRA właśnie podała wyniki najnowszych analiz, które dotyczą aut używanych. Sprawdzana była jakość pojazdów oraz ich bezawaryjność po latach eksploatacji.

DEKRA przygotowała ocenę w oparciu o informacje pochodzące z piętnastu milionów przeglądów okresowych przeprowadzonych na kilkuset modelach różnych klas. Pierwsze miejsce w zestawieniu aut małych przypadło modelowi Audi A1.

DEKRA bada jakość i bezpieczeństwo pojazdów. Dla każdej z klas, których w zestawieniu jest dziewięć, sporządza profil awaryjności w trzech zakresach przebiegu. Zestawienie uwzględnia tylko te usterki, które są ważne dla przeprowadzenia oceny poszczególnych modeli. W raporcie nie są uwzględniane typowe usterki wynikające z eksploatacji pojazdu. Ocenie służy wskaźnik usterkowości DEKRA (DMI).

W raporcie na rok 2015 znalazło się w sumie 456 modeli różnych marek.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTempomat – jak działa i czy faktycznie warto go mieć w aucie?
Następny artykułCena nowej Skody Superb ujawniona
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • kokoszanelka

    I słusznie! Początkowo się bałam w ogóle wsiąść do jakiegokolwiek samochodu, więc pojechałam na kilka giełd i do nastu komisów i kupiłam w końcu w czeskim (chyba) komisie aaa auto swoje Audi A1 – piękne wspomnienia! Teraz jeżdżę A4, ale nadal zadowolona. Audi to chyba mój ulubieniec 🙂