PODZIEL SIĘ

To pionierski projekt Bentley’a. Takiego auta w historii marki jeszcze nie było.

Bentayga ma być pierwszym SUV-em od Bentley’a. Jako że producent ten należy do koncernu Volkswagena, wspólnie zadecydowano o losach nowego modelu. Bentley Bentayga będzie produkowany na Słowacji, a dokładnie w Bratysławie. W tej samej fabryce powstają także inne auta niemieckiego koncernu.

W Bratysławie ma powstawać nadwozie (bazujące na Audi Q7), ale całość będzie składana w Wielkiej Brytanii, także auto powinno mieć jeszcze trochę brytyjskiego charakteru.

Pod maską mają zagościć ogromne silniki V8 oraz V12 i jak zapowiada Volkswagen, Bentayga będzie jednym z najbardziej luksusowych SUV-ów na świecie. Niestety nie poznaliśmy jeszcze daty premiery auta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLexus NX po tuningu od Wald International
Następny artykułOctavia RS 230 – dla miłośników sportu
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • kokoszanelka

    Widzę, że niedaleko Polski się ładne rzeczy produkują i dzieją! 🙂 Oby tak dalej, choć… Bentley to raczej odległe marzenia 😀

    • Eld

      Ciekawe, czy u nas też będzie się takie luksusowe auta produkować, albo jak w tym przypadku, przynajmniej jakąś ich część 😉