PODZIEL SIĘ

Octavia RS 230 to specjalna wersja rodzinnej limuzyny. Powstała przez uczczenie 114 lat uczestnictwa Skody w sportach motorowych.

Auto wyróżnia się standardowymi elementami modelu RS, do których dołożono pakiet Black. W jego skład wchodzą czarne listwy wokół okien, polakierowana na czarno ramka grilla, czarne obudowy lusterek zewnętrznych, a w wersji kombi – czarne relingi dachowe. Uzupełnieniem sportowego wyglądu są 19-calowe felgi ze stopów lekkich, zaciski hamulcowe polakierowane na czerwono oraz dwie czarne końcówki układu wydechowego.

We wnętrzu Octavii RS 230 również panuje sportowa atmosfera. Czarna kabina została ozdobiona czerwonymi akcentami, a specjalnie uformowane, sportowe fotele RS z elektryczną regulacją zapewniają kierowcy i pasażerowi stabilne podparcie podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

Ponadto, Octavia RS 230 otrzymała trójramienną, sportową kierownicę oraz gałkę dźwigni zmiany biegów i uchwyt dźwigni hamulca ręcznego obszyte skórą z czerwonym przeszyciem. Z kolei w kolorowym wyświetlaczu Maxi DOT znalazł się stoper do pomiaru czasu okrążeń, a przednie progi ozdabiają listwy z logo RS.

Pod maską wersji RS 230 pracuje dwulitrowy silnik benzynowy TSI, który osiąga moc 230 KM. Pozwala to na osiągnięcie pierwszej setki w 6,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. W standardzie RS 230 wyposażona jest w manualną, sześciobiegową skrzynię biegów, a opcjonalnie silnik ten może współpracować z sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG.

Nowością w Skodzie jest elektronicznie regulowana blokada mechanizmu różnicowego przedniej osi. Podobnie, jak model RS, Octavia RS 230 ma też obniżone o 15 mm sportowe zawieszenie. Uzupełnieniem całości jest system wyboru profilu jazdy Performance Mode Selection. Do wyboru są cztery profile jazdy: normalny, sportowy, ekonomiczny i indywidualny.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/04/skoda-octavia-rs-środek.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/04/skoda-octavia-rs-środek.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Skoda Octavia RS” align=”center” prettyphoto=”true”]

Źródło: Skoda, Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Bentley zostanie wyprodukowany na Słowacji
Następny artykułDiesel w Volvo dostanie nowe życie
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.