PODZIEL SIĘ

Odświeżony Lexus ES 2016 debiutuje podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju 2015.

Z zewnątrz, nowy ES został poddany dyskretnemu liftingowi. W przednim pasie pojawiła się zmodernizowana osłona chłodnicy, z którą sąsiadują nowe reflektory LED oraz dedykowane światła do jazdy dziennej LED w kształcie litery L. Podobną stylizacją odzwierciedlają zespolone tylne lampy, natomiast uzupełnieniem zmian są chromowane akcenty wykończeniowe tablicy przyrządów i końcówek układu wydechowego.

Klienci mają teraz do wyboru dwa nowe wzory 17-calowych obręczy aluminiowych, cztery nowe kolory nadwozia (Amber, Nightfall Mica, Caviar i Eminent White Pearl) oraz cztery nowe kolory siedzeń (Flaxen, Parchment, Stratus Gray i Black). Przyszły właściciel musi jeszcze określić rodzaj tapicerki (różne typy skóry) oraz wybrać wersję wykończenia wnętrza (Illustrious Piano Black, Linear Dark Mocha Wood, Espresso Bird’s Eye Maple z dekoracjami Shimamoku oraz matowe wykończenie Bamboo). Nowością w kabinie jest również sportowa kierownica oraz 4,2-calowy ekran systemu multimedialnego.

Lexus ES 2016 będzie sprzedawany w Chinach, Rosji i Tajwanie z czterocylindrowym silnikiem D4 2,0, natomiast w Stanach Zjednoczonych z jednostką 3,5-litra V6 oraz w wersji hybrydowej, obejmującej czterocylindrowy motor 2,5 litra. Na pozostałych rynkach zmodernizowany ES będzie oferowany z silnikiem 2,5 litra L4.

Samochód pojawi się w salonach sprzedaży Lexusa w drugiej połowie tego roku.

Lexus ES zdjęcia:

[minigallery ids=”15455″ prettyphoto=”true”]

Źródło: Lexus, Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNissan Lannia tylko na rynek chiński. Jest czego żałować?
Następny artykułRange Rover Evoque od Kahn Design
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.