PODZIEL SIĘ

Mercedes zastanawia się nad wprowadzeniem nowego modelu do rodziny Smartów. Podążając za modą na SUV-y, projekt może być tylko jeden.

Dr. Dieter Zetsche, czyli szef koncernu Mercedes-Benz (właściciel marki Smart) zdradził w rozmowie z dziennikarzami Auto Express, że przymierza się do wprowadzenia nowego modelu. Będzie to Smart o podwyższonej wersji nadwozia typu SUV. Taki plan powstał już w firmie 10 lat temu, ale został wtedy anulowany. Teraz, kiedy SUV-y cieszą się ogromną popularność, Mercedes powraca do wcześniejszego pomysłu.

Jak twierdzi Dr. Dieter Zetsche, Smart SUV nie będzie powiększoną wersją Smarta ForFour. Chodzi o pewne rozwiązania techniczne, które uniemożliwiają powstanie takiego projektu. Otóż Smart ForFour w najnowszej wersji ma silnik z tyłu, tak samo jak układ napędowy. Mercedes musi więc wymyślić nową koncepcję na Smarta w wersji SUV.

Istnieją pewne ograniczenia w tym projekcie, ale jeśli byśmy chcieli w ogóle poszerzyć rodzinę Smarta, to z pewnością byłby to segment aut typu SUV – potwierdza szef koncernu.

W tej chwili Mercedes nie podaje, kiedy dokładnie takie auto miałoby pojawić się na rynku. Najbliższe plany producenta dotyczące Smarta to przede wszystkim zapowiedziane na przyszły rok elektryczne wersje modeli ForFour oraz ForTwo.