PODZIEL SIĘ

Audi porozumiało się z firmą kurierską DHL i wprowadza mocno niestandardową usługę. Dostarczają paczki prosto do Twojego auta!

Takiej usługi jeszcze nie było. Niemiecki koncern motoryzacyjny Audi oraz firma kurierska DHL wprowadzają nową usługę. Zamawiając paczkę poprzez na przykład Amazon Prime, zostanie ona dostarczona prosto do bagażnika Twojego samochodu. W tej chwili firmy testują usługę na terenie Monachium, ale nie jest wykluczone, że będzie ona dostępna również w innych miastach Europy.

Jak działa system? Otóż wiele osób zapewne zastanawia się, czy rozwiązanie jest bezpieczne dla posiadaczy samochodów. Pomysł może wydawać się ryzykowny, ale bez zgody kierowcy, kurier nie dostarczy do auta paczki. Działa to w prosty sposób. Zamawiając paczkę, należy najpierw wyrazić zgodę na tego rodzaju dostawę. Następnie kurier otrzymuje specjalny kod, który umożliwia otwarcie bagażnika (zapewne nie działa to też w przypadku wszystkich samochodów marki Audi, producent wkrótce ma przedstawić listę). Kurier może otworzyć bagażnik tylko raz i to w określonym przedziale czasowym. Po włożeniu paczki do bagażnika, nie można go ponownie otworzyć za pomocą kodu. Może to już zrobić tylko właściciel dzięki kluczowi.

W przyszłości posiadacze aut marki Audi będą mogli zostawić paczkę lub list w bagażniku po to, aby kurier zabrał i wysłał we wskazane miejsce.

Cały program działa w tej chwili pilotażowo, ale w maju tego roku zostanie udostępniony klientom.