PODZIEL SIĘ

Najnowszy wynalazek brytyjskiego producenta ujrzał światło dzienne. Jak Wam się podoba taka koncepcja SUV-a?

MG właśnie przedstawiło nowy model. To MG GS, czyli SUV, który na początku zadebiutuje w Chinach (tam też mieści się główna siedziba firmy Nanjing Automobile Group do której od 10 lat należy brytyjski producent MG). Jednak już na przyszły rok została zaklepana premiera na rynku europejskim. Specyfikacja auta przeznaczone na nasz kontynent może się nieco różnić od wersji azjatyckiej, ale i tak warto przyjrzeć się ujawnionym szczegółom.

Pod maską auta zagościć mają dwa rodzaje silników. Jeden z nich to motor o pojemności 1.5-litra i mocy 168 KM, a drugi ma mieć dwa litry i 220 KM. Będą one współgrać z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Klienci dostaną również do wyboru opcję z przednim napędem, jak i na wszystkie koła.

Niestety patrząc na auto nie sposób odnieść wrażenia, że MG GS nie wyróżnia się na tle konkurencji. Co prawda wygląda dość nowocześnie, ale nie zaskakuje innowacyjnością. To dość bezpieczny projekt. MG celując w segment popularnych crossoverów zapewne chce trafić do szerokiego grona odbiorców. Czy mu to się uda? Konkurencję ma bardzo mocną.