PODZIEL SIĘ

Brytyjska stacja podjęła decyzję, aby wznowić 22. sezon programu motoryzacyjnego Top Gear. Nawet Jeremy Clarkson powróci.

Kim Shillinglaw z BBC poinformowała, że Top Gear wraca na antenę BBC2. Zostaną wyemitowane trzy kolejne odcinki sezonu 22. BBC nagrało je już wcześniej i jedynie czekały na emisję, stąd decyzja stacji, aby mimo wcześniejszej afery z Jeremy Clarksonem, pokazać je na antenie. Pojawi się w nich nawet sam sprawca ostatniego zamieszania.

To, co się stało, to poważna sprawa, ale Jeremy nie ma zakazu pojawiania się na antenie BBC – potwierdza Shillinglaw. To jej zadaniem jest znalezieniem nowej osoby na miejsce Clarksona. Co ciekawe, nie jest wykluczone, aby zamiast popularnego prezentera wystąpiła kobieta. Program w nowej formule powróci jednak dopiero w przyszłym roku. Natomiast jeśli chodzi o trzy nowe odcinki z Clarksonem, to nie wiadomo, kiedy dokładnie będą w BBC2. Shillinglaw podkreśla jednie, że nie ma szans, aby dostępny materiał nie został przedstawiony widzom.

Afera w Top Gear

BBC ostatecznie zakończyło współpracę z Jeremy Clarksonem pod koniec marca. Stacja przeprowadziła wtedy wewnętrzne dochodzenie z którego jasno wynika, że prezenter pobił producenta. W związku z tym, umowa z Jeremy Clarksonem nie została przedłużona. Dyrektor generalny BBC Tony Hall powiedział, że decyzja została podjęta z żalem.

Granica została przekroczona. Nie może być tak, że są inne zasady dla jednej osoby, a inne dla drugiej, tylko dlatego, że ta druga cieszy się dużą popularnością w rankingach oraz ze względów komercyjnych – skomentował Tony Hall.

Dyrektor generalny stacji podziękował Clarksonowi za jego 30 lat pracy dla BBC i ogromny wkład, który włożył w rozwój najpopularniejszego programu motoryzacyjnego na świecie. Jednocześnie podkreśla, że takie zachowanie jak ostatnio, nie może być tolerowane.

Źródło: http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-32407514