PODZIEL SIĘ

Jeśli jesteście fanami serii filmów Szybcy i Wściekli, to mamy coś dla Was. Toyota Supra, którą jeździł Paul Walker wystawiona została na sprzedaż.

Pierwsza część filmu Szybcy i Wściekli pojawiła się w 2001 roku na ekranach kin. Fani ulicznych wyścigów mogli podziwiać wtedy sporo interesujących maszyn. Jednak największe zaciekawienie wzbudzała Toyota Supra z 1993 roku, zmodyfikowana tak, żeby utrzeć nosa wszystkim kierowcom nielegalnych imprez w środku miasta. Jednocześnie była to Toyota, którą prowadził główny bohater filmu Brian O’Conner. W jego rolę wcielił się nieżyjący już Paul Walker (zginął w głośnym wypadku samochodowym w USA).

Auto, które zostało wystawione do sprzedaży, brało też udział w finałowej scenie, w której to O’Conner ścigał się z Torreto, przejeżdżając przez tory sunącego po nich pociągu.

Toyota Supra została odpowiednio przygotowana do występu w filmie, tak aby sprostać wyczynom kaskaderów. Pod różnego rodzaju skoki oraz szybką jazdę w zakrętach, przystosowane zostało zawieszenie. Auto pod maską ma trzylitrowy silnik o mocy 220 KM oraz pięciostopniową manualną skrzynię biegów. Na pokładzie znajdują się też butle z podtlenkiem azotu, ale nie są bezpośrednio połączone z silnikiem.

W środku Supra jest w bardzo surowym stanie. Ma zamontowaną klatkę bezpieczeństwa, sportowe fotele i kierownicę. Nie znajdziecie w aucie takich udogodnień jak klimatyzacja czy elektrycznie otwierane szyby. Całość została też przerobiona z zewnątrz. Auto ma zamontowany specjalny pakiet tuningowy jeśli chodzi o zderzaki, progi i listwy. Samochód został zbudowany przez firmę The Shark Shop, która zajmuje się tworzeniem aut na filmowe potrzeby.

Toyota Supra została wystawiona przez dom aukcyjny Mecum Auctions i jej szacowana cena to 150-200 tysięcy dolarów. Nie jest jednak wykluczone, że uda się sprzedać auto za znacznie większą kwotę.

Szybcy i Wściekli auta – Toyota Supra Paula Walkera zdjęcia: