PODZIEL SIĘ

Chińskiemu rządowi nie spodobały się praktyki Mercedesa na tamtejszym rynku. Postanowił ukarać niemieckiego giganta.

Chiński rząd nałożył karę na Mercedesa w wysokości 57 milionów dolarów. Według władz, niemiecki koncern narzucał ceny minimalne swoich samochodów oraz części u chińskich dilerów. Chińczycy twierdzą, że to złamania prawa o wolnym rynku i wolnej konkurencji. Za podobne praktyki zostały też ukarane wcześniej Audi oraz Chrysler. Mercedes nie zamierza jednak odwoływać się od decyzji chińskiego rządu.

Jak widać, coś co jest w zasadzie normalną praktyką w Europie, w Chinach nie może mieć miejsca. A może tak rygorystycznej ocenie poddawane są w Chinach wyłącznie koncerny spoza tego kraju? Jest to całkiem możliwe, ponieważ USA wielokrotnie apelowało, aby zbadać ten proceder. Według rządu Stanów Zjednoczonych, zagraniczne koncerny nie są traktowane na równi z chińskimi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTop Gear wraca do BBC! Wyemitują trzy nowe odcinki
Następny artykułAudi TT w nowej wersji. Tańsze i z mniejszym silnikiem
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.