PODZIEL SIĘ

Ponad 400 KM pod maską i napęd na cztery koła. To najważniejsze cechy nowego Golfa R420, ale nie tylko na nie warto zwrócić uwagę.

Dr Heinz-Jakob Neusser potwierdził w rozmowie z dziennikarzami magazynu CAR, że Volkswagen pracuje nad modelem Golf R420, który wejdzie do seryjnej produkcji jeszcze w tym roku. Patrząc na parametry, może to być najlepszy hot hatch ostatnich lat.

Wcześniej Volkswagen przedstawił model Golf R400, ale ostatecznie stwierdził, że podniesienie nieco moc wersji koncepcyjnej, stąd nowa nazwa Golf R420. Tym samym pod maskę trafi około 420 KM generowanych z turbodoładowanego silnika o pojemności zaledwie dwóch litrów. Turbiny z pewnością będą miały sporo pracy. Auto dostanie też napęd na cztery koła.

Jeśli chodzi o wygląd, auto będzie bardzo podobne do Golfa R i modelu koncepcyjnego Golf R400 (widoczny na zdjęciu powyżej). Dostanie co prawda nieco nowych dodatków, ale ze względu na to, że to projekt przeznaczony do produkcji seryjnej, musi być jak najbardziej zbliżony do swoich słabszych braci.

Volkswagen podaje, że prezentacja modelu Golf R420 nastąpi we wrześniu tego roku na Targach Samochodowych we Frankfurcie. Do sprzedaży auto trafi pod koniec tego roku, a najpóźniej na początku 2016. Niemiecki koncern zdradził też, że do tego czasu zobaczymy jeszcze kilka innych, nowych odmian modelu Golf GTI.

Jaka będzie cena Golfa R420? Magazyn CAR podaje, że będzie to mniej niż 50 tysięcy euro. Zatem różnica w cenie pomiędzy Golfem R, a R420 będzie dość spora bo ponad 10 tysięcy euro. Najtańszym z hot hatchy w ofercie Volkswagena pozostanie Golf GTI, którego można kupić za około 37 tysięcy euro.