PODZIEL SIĘ

Nie każdy będzie mógł kupić ten wyjątkowy egzemplarz modelu Aventador. Na rynek trafi zaledwie 600 sztuk.

Szefowie Lamborghini chcą, aby Aventador SV był ekskluzywnym modelem, którego kupno będzie się wiązało nie tylko z wydaniem sporej sumy pieniędzy (blisko 500 tysięcy dolarów w Stanach i ponad 327 tysięcy euro w Europie), ale również ustawieniem się w kolejce oczekujących. Wszyscy chętni już powinni rezerwować wizyty w salonach, ponieważ sprzedaż tego modelu rusza wraz z nadejściem lata.

Lamborghini Aventador SV zyska w stosunku do standardowego modelu 50 KM (łącznie 750 KM), tracąc jednocześnie 50 kilogramów (teraz waży 1525 kg). Dzięki temu samochód przyspieszy od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy (o 0,1 sekundy szybciej) i rozpędzi się do ponad 350 km/h.

Oprócz tego, najnowsze Lambo jest o 150 procent bardziej wydajne aerodynamicznie od swojego bazowego odpowiednika i generuje o 170 procent wyższą siłę docisku. Całość uzupełnia agresywniejszy bodykit nadwozia.

Z kolei w środku znalazł się nowy wyświetlacz TFT w tablicy przyrządów, a kierowca i pasażer zasiadają w specjalnie zaprojektowanych fotelach. Wszystkie modele otrzymają 20-calowe obręcze aluminiowe z przodu i 21-calowe z tyłu, na których znajdą się opony Pirelli P Zero Corsa. Standardem jest też karbonowo-ceramiczny układ hamulcowy.

Źródło: Lamborghini, Mototarget.pl