PODZIEL SIĘ

Całkiem nowe auto od Mercedesa miałoby zastąpić trzydrzwiową wersję A Klasy. W planach jest też mocne AMG.

Serwis Autocar dotarł do informacji od Mercedesa, z których wynika, że koncern ma całkiem interesujące plany na najbliższe lata. Przede wszystkim chce wprowadzić do oferty małe coupe, które rywalizowałoby z takimi modelami jak Audi TT, czy BMW Serii 2 Coupe. W środku byłoby miejsce dla czterech pasażerów. Całość ma być napędzana czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2 litrów. W planach jest też wersja AMG, która wygeneruje ponad 400 KM. Dzięki temu, nowe coupe od Mercedesa rywalizowałoby dodatkowo z Audi TT RS oraz BMW M2 Coupe.

Mercedes decydując się na taki krok, wprowadziłby nowy model w 2019 roku. Wtedy też z oferty ma zniknąć A Klasa w wersji trzydrzwiowej. Nowe coupe zastąpiłoby właśnie ten model. Mercedes celuje tutaj w klientów, którzy lubią sportową jazdę, ale również cenią praktyczną stronę auta. Producent tym modelem chce stworzyć alternatywę dla supersportowego i drogiego AMG GT w nieco niższej cenie. Z AMG GT ma być jednak zaczerpniętych kilka elementów: sportowy wygląd w środku jak i na zewnątrz, a także praktyczny bagażnik o pojemności 350 litrów.

Nowe coupe ma mieć też napęd na cztery koła, ale nie zabraknie w ofercie wersji napędzanej na przednią oś. Mercedes nie wyklucza też opcji hybrydowej.