PODZIEL SIĘ

Aston Martin DBX będzie SUV-em. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju auta, decyzja brytyjskiego producenta nie powinna dziwić.

Aston Martin podał właśnie, że ma zielone światło w sprawie wybudowania nowego SUV-a. Całość będzie bazować na koncepcyjnym modelu DBX, ale nie jest potwierdzone, czy przypadkiem producent nie pozostanie przy tej nazwie. Jak podkreślają przedstawiciele Astona Martina, klientom bardzo się spodobała koncepcyjna wersja DBX-a, stąd pomysł, aby wprowadzić go do produkcji seryjnej.

Aston Martin przeznaczy w sumie na stworzenie tego modelu aż 200 milionów funtów. Ma jednak nadzieję, że szybko mu się to zwrócić ze względu na spore zainteresowanie SUV-ami na całym świecie.

Produkcja auta została zaplanowana do roku 2020 i też do tego czasu, powstanie jeszcze kilka innych modeli marki Aston Martin. Między innymi Aston Martin Lagonda.

Aston Martin podkreśla, że chce produkcję swoich aut podzielić na trzy segmenty: sportowy, luksusowy oraz SUV. Nowy model DBX będzie należał do tego ostatniego.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/Aston-Martin-DBX-4.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/Aston-Martin-DBX-4.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”125″ alt=”Aston martin DBX” align=”center” prettyphoto=”true”]

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/Aston-Martin-DBX.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/Aston-Martin-DBX.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”125″ alt=”Aston martin DBX” align=”center” prettyphoto=”true”]