PODZIEL SIĘ

Tesla Powerwall to akumulator domowego użytku, który kosztuje trzy razy mniej niż podobne urządzenia konkurencji. Szef Tesli jest zdeterminowany podbić rynek.

Tesla zaprezentowała właśnie swój nowy pomysł. To Powerwall, czyli akumulator, który będzie w stanie zmagazynować sporo energii do zasilania Waszego domu, a także naładowania auta elektrycznego. Najważniejszą cechą tego urządzenia jest niska cena. Według szefa Tesli, którym jest Elon Musk, Powerwall kosztuje nawet trzy razy mniej niż podobny sprzęt od konkurencji. Musk chce, aby magazynowanie energii chociażby pochodzącej z paneli słonecznych, było jak najtańsze. Stwierdził jednak, że nie da się produkować tanich urządzeń tego rodzaju, dopóki nie będą one produkowane masowo. Miliarder nie miał wyjścia. Buduje właśnie fabrykę w USA, która pozwoli na masową skalę wytwarzać Powerwall.

Powerwall będzie kosztować 3 tysiące dolarów (wersja 7kWh) lub 3,5 tysiąca dolarów (wersja 10kWh). Pytanie tylko, po co komu tego rodzaju akumulator w domu? To proste. Dzięki niemu możemy na przykład zmagazynować energię wytworzoną przez panele słoneczne. Kupując panele, płacimy za nie tylko raz. Zatem mając Powerwall, po inwestycji w panele, prąd w domu mamy niemal za darmo. Ale nie tylko w taki sposób Powerwall może przynieść oszczędności dla domowego budżetu. Otóż można go ustawić w taki sposób, aby magazynował dodatkowo energię przesyłaną w tradycyjny sposób, co jednak ważne, urządzenie będzie ją pobierać wtedy, kiedy jest ona najtańsza, czyli na przykład w nocy.

Tesla podaje, że jeśli tego rodzaju Powerwall będzie dla Waszego domu niewystarczający, zawsze możecie połączyć kilka takich urządzeń w sieć.

Co sądzicie o takim pomyśle? Czy dzięki tanim akumulatorom domowym gromadzenie przez osoby prywatne energii słonecznej stanie się bardziej popularne?

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/tesla-powerwall.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/tesla-powerwall.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Tesla Powerwall” align=”center” prettyphoto=”true”]

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/model-s-powerwall.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/model-s-powerwall.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Tesla Powerwall” align=”center” prettyphoto=”true”]