PODZIEL SIĘ

Od czwartku do niedzieli doszło do 310 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 408 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1233 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od czwartku do niedzieli doszło do 310 wypadków, w których zginęło 30 osób. Jak zwykle najczęstszą przyczyną tragedii były nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali aż 1233 nietrzeźwych kierowców.

Czy to lepszy wynik niż przed rokiem? Trudno jednoznacznie stwierdzić, ponieważ majówka w 2014 roku trwała jeden dzień dłużej. Jeśli jednak porównamy dla przykładu pierwsze dwa dni, to widać wyraźnie, że policja zatrzymała mniej nietrzeźwych kierowców w tym roku niż poprzednim. To dobry znak. Doszło też do mniejszej liczby wypadków. Niestety mimo mniejszej liczby wypadków w tym roku, były one bardziej tragiczne, ponieważ zginęło więcej osób.

Poniżej prezentujemy statystki długiego majowego weekendu 2015.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/wypadki-w-polsce-majówka.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2015/05/wypadki-w-polsce-majówka.jpg” target=”_self” width=”414″ height=”” alt=”Wypadki w Polsce – Majówka 2015″ align=”center” prettyphoto=”true”]

Źródło: Policja.pl