PODZIEL SIĘ

Mimo tego że auto świetnie się sprzedaje, Toyota postanowiła zakończyć jego produkcję. Skąd taka decyzja dotycząca modelu Toyota Prius Plug-in Hybrid?

Toyota właśnie podała, że kończy produkcję modelu Toyota Prius Plug-in Hybrid. Ostatnie sztuki zostaną wyprodukowane w czerwcu tego roku. Powód zaprzestania produkcji jest prosty. Japoński producent wkrótce wprowadzi na rynek nowy model, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Toyota hybrydowym Priusem mocno pokazała, że stawia na alternatywne napędy w autach. Model ten bardzo dobrze się sprzedaje, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W sumie na całym świecie sprzedało się ponad 3 miliony egzemplarzy tego auta. Prius był również najlepiej sprzedającym się autem hybrydowym w Polsce. Nic więc dziwnego, że Toyota chce kontynuować trend i wprowadzić nowy model do oferty. Obecna generacja jest z nami na rynku już od 6 lat. Czas więc na zmiany.

  • Trogino

    Nie przekonuje mnie prius, żona proponowała właśnie te auto ale jednak zostaliśmy przy Aurisie według mnie auto jest mało popularne co mnie bardzo dziwi, silnik 1.8 HSD 136KM bardzo dobrze się sprawdza jeśli chodzi o spalanie, skrzynia biegów bez zarzutów, auto bardzo cicho pracuje, a szklany dach to atut który powinno mieć coraz więcej aut