PODZIEL SIĘ

Już za niecałe dwa tygodnie Fiat odsłoni karty i pokaże nowe auto. Czy będzie to następca modelu Linea? Wiele na to wskazuje.

Do tej pory Fiat nie chwalił się szczegółami dotyczącymi nowego auta. Wiemy jedynie, że ma to być kompaktowy sedan bazujący na płycie podłogowej Fiata 500L. Wskazuje więc to na kolejną generację modelu Linea, ewentualnie całkiem nowe auto, ale celujące w ten sam segment, czyli niewielkich sedanów.

Nowe auto od Fiata będzie produkowane w Turcji, zatem to kolejny argument, który może wskazywać właśnie na małego sedana. Tam bowiem tego rodzaju samochody są niezwykle popularne, a jak dodaje Fiat, celuje on właśnie w rynki na Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej oraz wybranych krajach europejskich. Na liście jest również Polska, gdzie Linea do niedawna jeszcze była sprzedawana (obecnej generacji już nie znajdziemy w cenniku).

W połowie maja w Stanbule Fiat zaprezentuje nowy model, więc wtedy wszystko już będzie jasne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJuż wiemy, kiedy zadebiutuje SUV od Maserati
Następny artykułNowy Opel Astra. Oto pierwsza zapowiedź
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.