PODZIEL SIĘ

Do sieci trafiło zdjęcie następcy obecnej generacji modelu Renault Laguna. Przynajmniej jeden element przypomina elektryczną Teslę.

Renault jeszcze nie ujawniło nazwy nowego auta, więc nie wiadomo, czy będzie nosić nazwę Laguna. Producent kilka miesięcy temu przekonywał, że być może zdecyduje się na zmianę, ponieważ do nazwy Laguna przylgnęła niechlubna łatka auta bardzo awaryjnego. Niemniej jednak pewne jest, że nowy model będzie celować w ten sam segment, czyli limuzyn klasy średniej. Bezpośrednimi konkurentami będą tutaj Volkswagen Passat oraz Ford Mondeo.

Dziś prezentujemy Wam szpiegowskie zdjęcie ze środka. Nie da się ukryć, że widać mocne nawiązanie do Tesla Model S, przynajmniej jeśli chodzi o wyświetlacz na konsoli centralnej. Został on umieszczony pionowo, co jest dość zaskakującym rozwiązaniem. Nie jest aż tak duży jak w Tesli, a to dlatego, że nie wszystkie funkcje zostały przeniesione na dotykowy ekran. Dla przykładu, cały czas mamy do czynienia z analogowymi gałkami do ustawiania temperatury. W Tesli temperaturę zmienia się właśnie za pomocą dotykowego ekranu.