PODZIEL SIĘ

Chevrolet Camaro w najnowszej wersji może sporo namieszać na rynku. Jest lekki, a w ofercie silnikowej każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Chevrolet właśnie przedstawił najnowszą wersję modelu Camaro, bezpośredniego konkurenta dla Forda Mustanga. Auto wyróżnia przede wszystkim lżejsza od poprzednika konstrukcja. Dzięki zastosowaniu nowej platformy o nazwie Alpha, udało się zmniejszyć wagę o 90 kg. To zdecydowanie powinno się przełożyć na lepsze właściwości jezdne. Z zewnątrz widać, że auto zyskało sporo interesujących przetłoczeń. Nie jest mocno agresywne, ale jednocześnie nie brakuje mu charakteru Chevroleta Camaro z dawnych lat.

Co znajdzie się pod maską? Póki co, Chevrolet ujawnia trzy silniki. Podstawowa jednostka będzie mieć zaledwie 2 litry pojemności, generując przy tym 279 KM oraz 400 Nm. W takiej konfiguracji auto rozpędzi się do pierwszych 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund. Nie zabraknie też ulepszonej wersji silnika o pojemności 3,6-litra V6. Ten motor będzie generować 340 KM oraz 385 Nm. Topową jednostką ma być wersja Chevrolet Camaro SS z silnikiem 6,2-litra V8. Tutaj moc wynosić ma 460 KM i 617 Nm. Może być naprawdę nieźle!

Klienci we wszystkich trzech wersjach silnikowych będą mogli wybrać jedną z dwóch rodzajów skrzyń biegów. Sześciostopniowy manual, albo 8-biegowy automat. W przypadku tej drugiej opcji, biegi będzie można zmieniać za pomocą łopatek przy kierownicy.

Nowy Chevrolet Camaro w USA będzie w sprzedaży na początku przyszłego roku. Obecnie nie wiadomo, kiedy trafi na rynek europejski oraz jaka będzie jego cena.

Nowy Chevrolet Camaro zdjęcia:

[minigallery ids=”16107″ prettyphoto=”true”]