PODZIEL SIĘ

Seat ujawnił, że najnowsza wersja modelu Leaon Cupra, będzie oferowana także z mocnym silnikiem diesla.

Seat Leon Cupra TDI ma być wyposażony w dwulitrowy silnik TDI BiTurbo o mocy 240 KM, generujący maksymalny moment obrotowy na poziomie 500 Nm. Z takim silnikiem, nowy Seat Leon Cupra TDI może stać się najmocniejszym kompaktem z dieslem na rynku, wyprzedzając między innymi Volkswagena Golfa GTD, czy Forda Focusa ST TDCi. Dla przykładu, Golf również ma dwulitrowy silnik diesla, ale o mniejszej mocy.

Seat nie ujawnia jeszcze dokładnych danych wspomnianego modelu. Jednak biorąc pod uwagę, że w Passacie taki sam silnik rozpędza dużą limuzynę do pierwszej setki w zaledwie 5,9-sekundy, to w kompakcie może być jeszcze lepiej! Jeśli faktycznie tak będzie, to Seat Leon Cupra TDI z dieslem pod maską, będzie nawet szybszy od najsłabszej wersji nowego Chevroleta Camaro.

  • Marzena88

    Jeździłam Seatem Leonem z tej generacji jednak w odmianie 1.4 tsi. Świetny samochód, bardzo dynamiczny, dobrze trzymający się drogi i przede wszystkim super wyglądający. Nowa wersja wygląda jeszcze lepiej i już nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za kierownicą IV generacji. Jeśli ktoś chciałby sobie pojeździć takim seatem leonem III, to polecam wypożyczalnię z Rzeszowa https://car-rental.pl/