PODZIEL SIĘ

Tak prezentują się dwa świetne modele Porsche w nowych wersjach. Jednak oprócz wyglądu, zaskakują też ceną.

Porsche stworzyło specjalną serię modeli 911 Carrera i Boxster o nazwie Black Edition, które – jak wskazuje nazwa – łączą czarny lakier nadwozia z czarnym wystrojem wnętrza.

Porsche 911 Carrera Black Edition bazuje na podstawowym modelu z 3,4-litrowym silnikiem bokser o mocy 350 KM i jest oferowane jako coupe oraz kabriolet, z napędem na tylną lub obie osie. Specjalna edycja przemieszcza się na 20-calowych kołach o wzorze 911 Turbo, a do jej seryjnego wyposażenia należą reflektory LED z Porsche Dynamic Light System Plus. Kierowca i pasażer siedzą na podgrzewanych, sportowych fotelach. Doskonałą jakość dźwięku w kabinie zapewnia standardowe nagłośnienie przestrzenne Bose Surround Sound System. Ponadto, specjalna edycja 911 standardowo dysponuje modułem telefonicznym oraz asystentem parkowania z przodu i z tyłu wraz z kamerą cofania.

Nie mniej atrakcyjne jest Porsche Boxster Black Edition. Roadster napędzany jest 2,7-litrowym silnikiem bokser o mocy 265 KM. Spójność koncepcji kolorystycznej podkreśla czarny odcień miękkiego dachu i pałąka przeciwkapotażowego. Model wyróżnia się również 20-calowymi felgami Carrera Classic oraz biksenonowymi reflektorami z układem Porsche Dynamic Light System. Kierowca i pasażer mają do dyspozycji dwustrefową klimatyzację, podgrzewane fotele oraz nagłośnienie z pakietu Sound Package Plus.

Porsche Boxster Black Edition zostało wycenione w Polsce na 292 193 złotych, a za model 911 Carrera Black Edition trzeba zapłacić 473 654 złotych.

Źródło: Porsche, Mototarget.pl