PODZIEL SIĘ

Mały sedan Fiat Ægea będzie produkowany w Turcji i na początku ma być sprzedawany właśnie w tym kraju. Jednak premiera Fiata Ægea w Europie nie ominie.

Fiat przedstawia nowego, kompaktowego sedana, zaprojektowanego we Włoszech przez Centrum Stylu FCA, opracowanego w Turcji wraz z Tofaş R&D, produkowanego w zakładzie w Bursie i przeznaczonego do sprzedaży w ponad 40 krajach obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

Skąd wzięła się nazwa Ægea? Fiat tłumaczy, że to wyraz uznania dla Turcji, która od dziesięcioleci odgrywa strategiczną rolę dla Fiat Chrysler Automobiles, stanowiąc symboliczny pomost pomiędzy Wschodem a Zachodem.

Samochód będzie produkowany w Turcji w zakładzie Tofaş w Bursie – w jednym z najnowocześniejszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie. Model ten wejdzie do sprzedaży od listopada tego roku w Turcji, a następnie w ponad 40 krajach obszaru EMEA.

Nowy samochód Fiata oferuje takie oto jednostki: dwa silniki turbodiesel Multijet II i dwa silniki benzynowe z manualną lub automatyczną skrzynia biegów i mocą od 95 do 120 KM. Silniki diesla charakteryzują się spalaniem poniżej 4 litrów oleju napędowego na 100 km, to wynik porównywalny z miejskim samochodem, takim jak Fiat Panda.

Fiat Ægea będzie należeć do gatunku sedanów, ale to nie oznacza, że mamy do czynienia z ogromnym autem. Jego długość to 4,5 metra, szerokość 178 centymetrów i wysokość 148 cm. 264 centymetrowy rozstaw osi ma przełożyć się na przestronność wnętrza. W środku znajdzie się miejsce dla 5 dorosłych pasażerów, a pojemność bagażnika wynosi ponad 510 litrów.

[minigallery ids=”16176″ prettyphoto=”true”]

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułToyota Yaris II – niezawodna? Sprawdzamy jej wady i zalety
Następny artykułAudi Q8 potwierdzone na 2019 rok
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Ciekawy i dobrze prezentujący się samochód. Można się spodziewać dobrych wyników sprzedaży