PODZIEL SIĘ

Cztery lata przyjdzie nam poczekać na nowy model Audi Q8.

Audi oficjalnie zapowiedziało, że nowy model Q8 pojawi się w sprzedaży dopiero w 2019 roku. Pięciodrzwiowe nadwozie topowego Q8 o długości ponad pięciu metrów ma sprawiać wrażenie lekkiego za sprawą opadającej linii dachu, małych bocznych okien i pochylonej tylnej szyby. Auto będzie nawiązywało do konstrukcji coupe, przy czym bazą stylistyczną ma być model Prologue concept.

Do napędu posłużą benzynowe i wysokoprężne silniki V6 i V8, a w ofercie pojawi się również wariant hybrydowy typu plug-in oraz odmiana w pełni elektryczna. Topowy model RS otrzyma 4-litrową jednostkę V8 z systemem podwójnego turbodoładowania.

Audi Q8 powstanie na bazie nowej, bardzo lekkiej płyty MLB Evo, dzięki czemu bazowe odmiany będą ważyły mniej niż 2 tony. Wymierne korzyści pod kątem obniżenia masy da również zastosowanie aluminium, tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP) oraz stali o wysokiej odporności na odkształcanie.

Głównymi konkurentami SUV-a będą BMW X6, Mercedes-Benz MLC i Range Rover Sport. Ponadto, nieoficjalne źródła podają, że w 2018 roku na rynku zadebiutuje nowy SUV Audi wyposażony w napęd elektryczny. Będzie to prawdopodobnie model Q6, który za sprawą pakietu akumulatorów 100 kWh przejedzie bez potrzeby ładowania aż 500 kilometrów.

Źródło: worldcarfans, Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFiat Ægea już oficjalnie. Szczegóły nowego modelu
Następny artykułTak wygląda nowy Opel Astra!
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.