PODZIEL SIĘ

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia nowego modelu Opel Astra. Znamy też nieco szczegółów technicznych.

Opel Astra nowej generacji miał zostać pokazany we wrześniu podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Jednak dziś za sprawą włoskiego serwisu Carpassion.it, trafiły do sieci zdjęcia samochodu. Czy wyciek był kontrolowany, czy może faktycznie zdjęcia znalazły się w internecie przypadkowo? Tego nie wiemy, najważniejsze że są, dzięki czemu na trzy miesiące przed debiutem możemy podziwiać auto.

Z zewnątrz widać, że nowy Opel Astra znacznie różni się od aktualnej sprzedawanej wersji. Mamy nowy grill z przodu, a także ciekawie zaprojektowane światła z tyłu (wzorowane nieco na Alfa Romeo?). Do tego auto zyskało sporo przetłoczeń, w tym na masce, co dodaje mu trochę agresywnego wyglądu. Również w środku widać powiew świeżości.

Z danych wynika, że nowy Opel Astra jest o 49 mm krótszy i 26 mm niższy od aktualnej wersji. Mniejszy jest również rozstaw osi o 23 mm. Co ciekawe, producent zapewnia, że przy mniejszych wymiarach, nowa Astra ma więcej miejsca w środku. Ponadto pojazd jest lżejszy od poprzednika od 120 do 200 kg w zależności od wersji. To sporo. Taki wynik udało się uzyskać między innymi dzięki lekkiej karoserii, która teraz waży o 80 kg mniej.

Pod maską mają znaleźć się do wyboru przynajmniej trzy silniki benzynowe: 3-cylindrowe 1,0 (115 KM), 1,4 turbo (140 KM) oraz 1,6 turbo (195 KM). Nie zabraknie też diesli 1,6 CDTI o mocy od 95 do 170 KM.

[minigallery ids=”16191″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi Q8 potwierdzone na 2019 rok
Następny artykułHistoria Porsche 911. Wszystkie modele i ciekawostki o aucie
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.